SAĞLIKTA ULU BIR ÇINAR

Sağlıkta Ulu Bir Çınar:

DENİZLİ DEVLET HASTANESİ

 

 

 

 

Denizli Devlet Hastanesi Web Sitesine Hoş Geldiniz.

Öncelikle, sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederim.

 

Bilgiye ulaşımın, bilgisayar faresine bir “tıklama” kadar kolay olduğu günümüzde;  ben de size hastanemizi çok özet bir şekilde tanıtmak için bazı bilgiler vereceğim.

 

 

Denizli Devlet Hastanesi  1110  kadrolu,  720 özel şirket çalışanı olmak üzere, toplam 1850’ ye yakın  personeliyle hastalarına hizmet sunmaktadır. Kalp Merkezi, Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi ve Zafer Gökşin Hematoloji- Onkoloji Merkezimiz gibi 2011 yılı sonlarında tamamen yenilenerek hizmete giren birimlerimiz ile hastalarımıza  daha kaliteli hizmet vermeyi amaçlıyoruz.

 

SSK dan hastanemize devredilen Özay Gönlüm Poliklinikleri, Pamukkale Üniversitesinden hastanemize devredilen “yeni idare binamız” ve  deprem takviyesi yapılan diğer binalarıyla bu gün fiziksel  olarak, eskisine oranla en az % 40 daha güçlüyüz.

 

 Hastanemiz 720 yataklı olup Sağlık Bakanlığına bağlı en büyük “Hizmet Hastanelerinden” biridir.7-8 yıl önce 45 olan poliklinik oda sayımız bugün 125 dir.  2012 yılının ilk yarısında ihalesi yapılacak olan 1000 yataklı yeni ‘’Şehir Hastanemiz’’ ile önümüzdeki yıllarda hastalarımıza daha modern tesislerde hizmet vermeyi amaçlıyoruz.

 

Laboratuarlarımız, modern cihazları, deneyimli ve donanımlı personeliyle, bugün tıp alanında istenebilecek tahlillerin %95 inden fazlasını yapabilecek kapasitede olup, tahlil çeşitliliğimiz 400 ün üzerine çıkmıştır. Yapılamayan az sayıdaki tetkik ise  anlaşmalı olduğumuz kendini ispat etmiş, kaliteli laboratuardan aldığımız hizmet alımlarıyla çözümlenmektedir.

 

Görüntüleme merkezimiz; dijital röntgenleri, multi-slice tomografisi, güçlü MR’ı, ultrasonları, sintigrafisi, kemik dansitometresi, vb cihazlarla  hiçbir eksiğin bulunmadığı çok güçlü bir yapıdadır. Hastanemizin tüm noktalarından, aynı zamanda web sitemiz üzerinden uzman hekim ve hastalarımız günün 24 saatinde PACS sistemi ile görüntüleme sonuçlarını takip edebilmektedir.

 

Hastanemiz 2008 yılında faaliyete geçen  PET-CT ünitesi ve Yanık Ünitesi ile Ege Bölgesinde yer alan Devlet Hastaneleri arasında ilk olmanın haklı gururunu yaşamaktadır. 

 

Kalp Merkezimizde son iki yıl içinde uygulanan yaklaşık 400 Açık Kalp Ameliyatı ile hastanemiz bölgede tercih edilen ve  önemli Kalp Merkezlerinden biri haline gelmiştir.

 

2012 yılının ilk yarısında faaliyete sokacağımız ve son teknolojiyle donattığımız Radyoterapi Merkezimiz ile Kanser hastalarımızın artık İzmir, Ankara ve İstanbul’ daki  Radyoterapi merkezlerine gitmelerine son vermenin mutluluğunu yaşayacağız.

 

Amatem, Ketem, Evde Bakım Hizmetleri, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi, Talasemi Merkezi, Yanık Ünitesi, Pet-Ct, Sigara Bırakma Merkezi, İnfertilite Merkezi, Ağrı  Polikliniği, Perinatal Merkez, ve Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi  gibi özellikli  birimler  hastanemizde hizmet sunmaktadır. 2012 yılı ilk  yarısında açmayı planladığımız Organize Sanayi Bölgesindeki ‘’Semt Polikliniği’’ ile hizmet yelpazemizi daha da genişletiyoruz.

 

 Hasta merkezli hizmet sunmayı kendisine ilke edinen hastanemiz; Sağlık Bakanlığımızın öngördüğü “Sağlıkta Performans  ve Kalite Yönergesi” doğrultusundaki çalışmalarına  yoğun bir şekilde devam etmektedir. 2011 yılı Mart ayında yürürlüğe giren Hizmet Kalite Standartları Uygulama Rehberi bünyesindeki tüm gerekleri siz hastalarımız için titizlikle yerine getirmeye çalışmaktayız. Hasta ve refakatçilerimizin memnuniyetini arttırmak amacıyla 2011 yılında hastanemizin tüm hasta yataklarını ve refakatçi koltuklarını yeniledik.

 

Her zaman “ilklerin hastanesi” olmayı başaran hastanemiz,  bugün de ”geldiği yerle yetinmeyi” asla düşünmüyor. Hastanemizi bu gün bulunduğu yerden çok daha ileri noktalara taşımak amacıyla siz değerli hastalarımız için çalışmaya devam ediyoruz. 

 

43 ayrı uzmanlık dalında  240 hekimi, kaliteli ve geniş hizmet yelpazesiyle Denizli ve Bölge insanının sağlığı için 7 gün 24 saat hizmet  sunan  DENİZLİ DEVLET HASTANESİ;  bir asra yaklaşan geçmişi ve  şimdi  geldiği nokta ile,  bu güne değil “yarınlara” yatırım yapıyor.

 

Sağlık ve esenlik dileklerimle… 


Sağlık Bakanlığı Denizli Sağlık Müdürlüğü Denizli Devlet Hastanesi
Ana Sayfa | Kurumsal | Tıbbi Birimler | Halkla İlişkiler | İhaleler | Basından | DDH Etkinlik | İletişim