Nasıl Muayene Olursunuz?


Anlaşmalı
Kurumlar


Halkla İlişkiler


İhaleler


Fotoğraf Galerisi


Yemek Listesi


Kamu Hizmet Envanteri


Kamu Hizmet Standartları

HABER ARŞİVİ:


KALP MERKEZİ BAŞARIYA DOYMUYOR!

             Denizli Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Ramazan Canural, 14 Mart Tıp Bayramı’nda Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği ile Kardiyoloji Kliniği çalışanlarına özverili çalışmalarından dolayı bir etkinlik ile teşekkür etti.

 

             Denizli Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Ramazan Canural, Kalp Merkezi’nde son iki yıl içinde uygulanan yaklaşık 400 Açık Kalp Ameliyatı ile merkezin, bölgede tercih edilen ve önemli Kalp Merkezlerinden biri haline geldiğini söyledi. Canural; “Hekiminden eczacısına, diş hekiminden hemşiresine, laborantına, teknisyenine ve şu anda aklıma gelmeyen bütün branşların, bütün arkadaşlarımızın Tıp Bayramı’nı içtenlikle yürekten kutluyorum. Çok özverili bir mesleğin sahipleriyiz. Nöbeti, mesaisi, vardiyası sürekli insanlarımızın sağlığı için uğraşıyoruz. Bütün arkadaşlarımızın özveri içinde ter döktüklerini görüyorum. Bütün birimlerimiz çok iyi çalışıyor. Eksiklerimiz de elbette var. Her geçen gün bunları tamamlamaya gayret ediyoruz. 2005 yılında bu hastanede Açık Kalp Cerrahisi Ameliyatı yapılır diyenlerin oranı belki %0’dı. Kimse buna inanmıyordu. 2006 yılında hastanemizde Koroner Anjio hizmetlerine başladık. 2 yıl boyunca Kardiyolog arkadaşlarımız riskli olmasına rağmen Koroner Anjio girişimlerini, girişimsel işlemlerini yaptılar. Bu işin temelini attılar. 2008 yılı sonlarında hastanemizde ilk açık kalp ameliyatını yaptığımızı hatırlıyorum. Çok büyük bir gurur duymuştuk. Daha sonra arkadaşlarımız üstün gayretleriyle bunun alt yapısını hızla geliştirdiler. Bugün geldiği nokta ile Denizli’de, hatta Ege Bölgesi’nde sayılı bir Açık Kalp Cerrahisi Merkezi hâline dönüştük. Ben bu konuda emeği geçen tüm arkadaşlarımızı kutluyorum, onlara hastanemiz ve hastalarımız adına teşekkür ediyorum” dedi.

 

             Denizli Devlet Hastanesi Kalp Merkezi’nde yapılan işlemlerin artık Denizli gündeminde çok iyi noktalara taşındığını belirten Başhekim Uz. Dr. Ramazan Canural, bugüne kadar 400 kadar açık kalp ameliyatı yapıldığını söyledi ve şöyle devam etti; “Bundan sonra bu ivme daha da artacaktır. Ve Bakanlık nezdinde Denizli’de şu anda 2.sırada Açık Kalp Cerrahisi yapan hastaneyiz. Kalp Merkezi’nde çalışan arkadaşlarımız sadece Denizli yerelinde değil, Uluslararası dergilerde de çalışmalarını yayınlatıyorlar. Uluslararası saygın bilimsel dergilerden “İNTERNATİONAL JOURNAL OF CARDİOLOGY” Mart özel sayısında ve “THE HEART SURGERY FORUM” Mart sayısında, Türkiye Kalp ve Sağlık Vakfı tarafından düzenlenen 8. Kardiyoloji ve Kardiyovasküler Cerrahide Yenilikler Kongresi’ne katılan Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği doktorlarından Op. Dr. Kadir Gökhan Saçkan’ın Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği olarak deneyim ve yaptıkları bilimsel çalışmaları paylaştığı 7 adet makalesi yayınlanmış durumda. Bu da bizim için büyük bir gurur meselesidir, bu çalışmalarda emeği geçen tüm arkadaşlarımızı kutluyorum” dedi.

 

            Canural, konuşmasının ardından, son dönemlerde Kalp Merkezi’nde ki atılımların bir simgesi olarak Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği ve Kardiyoloji kliniği doktor, hemşire ve diğer tüm personellerine teşekkür plaketleri ve belgeler verdi.


16.03.2012


Sağlık Bakanlığı Denizli Sağlık Müdürlüğü Denizli Devlet Hastanesi
Ana Sayfa | Kurumsal | Tıbbi Birimler | Halkla İlişkiler | İhaleler | Basından | DDH Etkinlik | İletişim