Nasıl Muayene Olursunuz?


Anlaşmalı
Kurumlar


Halkla İlişkiler


İhaleler


Fotoğraf Galerisi


Yemek Listesi


Kamu Hizmet Envanteri


Kamu Hizmet Standartları

HABER ARŞİVİ:


İLÇELER DE MERKEZ HASTANELER GİBİ OLACAK

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Kasım Çetin, Denizli il ve ilçelerindeki Kamu Hastaneleri’ni ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

Genel Sekreter Uz. Dr. Kasım Çetin, İdari Hizmetler Başkanı Dr. Mustafa Nalbant, Tıbbi Hizmetler Başkanı’nı Op. Dr. İlhami Beyaztaş ve beraberinde ki heyet Denizli ili ve ilçelerinde yer alan Kamu Hastaneleri’ni ziyaret ettiler. Yeni yönetime başarı dileklerinde bulunmak ve hastanede inceleme yapmak amacıyla ziyaret gerçekleştirdiklerini dile getiren Çetin şöyle konuştu: “Denizli’de göreve başlayalı yirmi gün oldu. Bu yirmi günlük süre zarfında Kamu Hastane Birlikleri’nin kuruluşu ile ilgili eksikliklerimizi tamamladık ve geçici olarak Denizli Devlet Hastanesi’nin idari binasında hizmetimize başladık. Bu süreçte belki tıbbi hizmetlere çok zaman ayıramadık ama öncelikle yapmamız gereken bizim genel taramamızdı. Bunun için ilçe ziyaretlerinde bulunduk. Şu an da Çameli Devlet Hastanesi dışındaki tüm Devlet Hastaneleri’ni ve Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri’ni ziyaret ettik. Bu sadece tanışma ziyareti değildi, aynı zamanda tüm hastanelerimizin mutfağından, tüm birimlerine kadar incelemelerde bulunduk. Bu incelemelerimizin sonucunda, Denizli genelinde sağlık hizmetleri sunumunun aslında iyi bir düzeyde olduğunu gördük. Fakat bina açısından bir takım eksiklikler var. Denizli Hastaneleri tıbbi donanım açısından gayet iyi bir durumda. Denizli’deki sağlık personelleri gerçekten canla başla çalışıyor. Bende onların gözlerinde ki parıltıyı, ışıltıyı çok rahatlıkla gördüm ve hissettim. Hepsini ayrı ayrı tebrik etmek istiyorum” dedi.

“İlçeler de Merkez Hastaneler gibi olacak”

Vatandaş, hekim ve çalışan memnuniyetini hep birlikte sağlayacaklarını belirten Genel Sekreter Uz. Dr. Kasım Çetin, Denizli genelinde sağlıkta kaliteli hizmeti hedeflediklerini şu sözleriyle dile getirdi: “Bu yeni yapılanmada ilk olarak hedefimiz, incelemeler sonucunda gözlemlediğimiz bina eksikliklerini gidermek. Ayrıca merkez hastanelerimizde ilçelerden de hastaların gelmesiyle çok büyük bir yığılma söz konusu. Bu yüzden İlçelerdeki sağlık hizmetlerini daha üst düzeylere taşıyarak, merkezdeki yığılmayı azaltmayı planlıyoruz. İlk etapta yapmaya çalışacağımız işler bunlar olacak. Bunun haricinde zamanla daha ayrıntılı incelemelerde bulunup Denizli’de ki sağlık hizmetlerini daha ileri noktaya arkadaşlarımla beraber taşıma gayreti içerisinde olacağız” diye konuştu.


23.11.2012


Sağlık Bakanlığı Denizli Sağlık Müdürlüğü Denizli Devlet Hastanesi
Ana Sayfa | Kurumsal | Tıbbi Birimler | Halkla İlişkiler | İhaleler | Basından | DDH Etkinlik | İletişim